KONST / Litografier / Färglitografi 12848071
nr 1284 8071
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Kvinna. Signerad, numrerad 102/360. Motivet: 27x47 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 19:39:47
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman